Kadro

Talin Ağdamar

Talin AĞDAMAR

Matematik Öğretmeni

Biyografi

1959 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Dadyan Ermeni ortaokulunda, liseyi ise Çapa Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik bölümünde tamamladı ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesinden Pedagojik Formasyon sertifikasını aldı. Üniversite son sınıfında iken İstanbul Teknik Üniversitesinden Bilgisayar Programlama (Cobol dili) sertifikası aldı. 2013 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletim Yönetimi ön lisans bölümünden mezun oldu.

Sınıf yönetimi, etkili öğretmenlik, eğitim psikolojisi, eğitimde değerler ve liderlik, ölçme ve değerlendirme vb. gibi çeşitli hizmet içi eğitim seminerlerine katıldı. Marmara Üniversitesi’nden Microsoft Office programları kullanımı sertifikası aldı.

1982-2018 yıllarında Özel Sahakyan – Nunyan Ermeni Lisesi’nde, 1985-2007 yıllarında Özel Esayan Ermeni Lisesi’nde görev yaptı. 2009 yılından beri de Özel Bezciyan Ermeni Ortaokulu’nda matematik öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.