Kurumsal

Clodya Altıparmak Demir

Clodya ALTIPARMAK DEMİR

Müdür

Biyografi

1986 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Okulu’nda derece ile tamamladı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden, yüksek lisans eğitimini ise yine aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü’nden aldı. Bu program dahilinde Pertevniyal Anadolu Lisesi’nde stajyer Biyoloji Öğretmenliği yaptı.

Alanıyla ilgili birçok eğitim ve konferansa katıldı; Penn University “Gamification”, Anadolu Üniversitesi “İlköğretimde Teknolojik Uygulamalar”, Educat “MAKER Öğretmenlik”, Epodim “Fen ve Matematik Eğitiminde Eleştirel Düşünme”, Bilgi Üniversitesi “Eğitimde Olumlu Disiplin Yöntemleri Eğitimi”, “STEM Eğitimi” gibi birçok sertifikaya sahip oldu. Bahçeşehir Üniversitesi ve TÜBİTAK’ın ortaklığında gerçekleşen “Tasarımcı Öğretmen Projesi”nde yer aldı.

İdarecilik görevine başlayınca Mind Academy tarafından hazırlanan “Okul Liderliği ve Etkin Yöneticilik” programına katıldı.

Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi ve Alman Hastanesi laboratuvarlarında stajyer biyolog olarak görev aldı. Pi Analitik Dershanesi, Birey Dershanesi, Karagözyan Ermeni Okulu ve Yeşilköy Ermeni Okulu’nda fen bilimleri dersi öğretmeni olarak görev yaptı.

2022 yılında Uzman Öğretmen oldu.

2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren okulumuzda müdürlük görevini sürdürmektedir.