Kadro

Hegine Dikme

Hegine DİKME

Matematik Öğretmeni

Biyografi

1967 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı. Lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nde tamamladı.

1993 yılında profesyonel meslek hayatına başladı. Özel Esayan Ermeni Okulu’nda lise ve orta öğretim, ÖzelSahakyanNunyan Ermeni İlköğretim Okulu’da ise orta öğretim seviyesinde matematik öğretmeni olarak görev yaptı.

Alanıyla ilgili birçok eğitim ve konferansa katıldı.T.E.A.OÖğretmenler Vakfı tarafından düzenlenen”Eğitimde İyi Örnekler” semineri, Türkiye Özel Okullar Birliğitarafından düzenlenen “Eğitimde Değerler ve Liderlik” konferansı, “Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ile İletişim, Yaşam Başarı Semineri”, “Prof. Dr. Nadia Camukova ile Üstün Potansiyelli Öğrencilerin Eğitimi Semineri”, İSTEK Okulları tarafından düzenlenen “4. Sınıf Fen ve Matematik Öğretmenleri Sempozyumu”, ENKA Okulları tarafından düzenlenen “14. İlkbahar Öğretmenler Konferansı”, MERU Yönetim Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri tarafından düzenlenen “Davranış Yönetimi Eğitimi”, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Rehberlik Hizmetleri Hizmetiçi Eğitimi”, Fatih Üniversitesi tarafından düzenlenen “Fakülte – Okul İşbirliği Çalıştayı “Öğretim Yöntemleri” “, “Öğrencilerin Sınıf İçi İstenmeyen Davranışlarını Yönetme”, “Stratejik Plan Hazırlama Semineri “, ” Ulusal ve Uluslar arası Proje Hazırlama Semineri “, ” Ulusal ve Uluslararası Proje Hazırlama Semineri” bunlardan bazılarıdır.

2006-2007 eğitim öğretim yılı itibari ile de görevine Özel Bezciyan Ermeni İlköğretim Okulu’nda devam etmektedir.