Kadro

Julya Aruh

Julya Aruh

İngilizce Öğretmeni

Biyografi

1972 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini F.M.V. Özel Işık Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Amerikan Dili ve Edebiyatı alanında lisans eğitimi yanında İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesinden öğretmenlik formasyonu aldı.

Kariyeri boyunca CEELT-1, TESOL/TEFL gibi uluslararası sertifikasyonları yanında çalıştığı kurumlarda hizmet içi eğitimlere katılarak kendini sürekli geliştirme fırsatları buldu. The European Language Portfolio, Practical Application of NLP in the Classroom, Total Quality Management gibi önemli eğitim programlarına aktif olarak iştirak etti. 2005 yılında, iş ortağı Elizabeth Talbot ile birlikte hareket ederek, poster oyunları, etkileşimli aktiviteler, şarkı ve öyküler içeren kapsamlı profesyonel bir anaokulu İngilizce eğitim kitabı olan “Herbert Herbie”yi hazırladı. Bu kitap, Mira Yayınları tarafından basılarak döneminde birçok anaokulunda profesyonel eğitim materyali olarak kullanıldı.

Mesleki gelişimine paralel olarak, uluslararası İngilizce sınavları alanında uzmanlık kazandı, Cambridge Uluslararası İngilizce Sınavları konusunda öğrencilerin okullarda başarılı bir şekilde hazırlanmalarına yardımcı oldu ve bu alanda danışmanlık yaptı. Kariyeri boyunca F.M.V. Işık Okulları, MEF Okulları, Cent Okulları gibi köklü eğitim kurumlarında görev yaptı, 2023 yılında Bezciyan İlköğretim Okulunda göreve başladı.